Hrad Vildštejn ve Skalné

Jeden z nejstarších českých hradů nabízí kromě prohlídkového okruhu zahrnující muzeum soudnictví a historické hasičské techniky také restauraci a možnost ubytování ve stylových pokojích situovaných přímo na nádvoří hradu. Jedinečnou atmosféru spolu s výbornou kuchyní si návštěvníci mohou vychutnat ve středověké hodovně denně po celý rok, při delším pobytu ocení blízkost lázeňského města Františkovy Lázně nebo národní přírodní rezervace SOOS. Během roku probíhají akce s bohatým programem zaměřené na kulturu i gastronomii.

Otevírací doba restaurace: denně od 11:00 do 22:00 hodin

Prohlídkový okruh: duben–říjen od 11:00 do 18:00 hodin /jednotlivci/

celoročně po předchozí domluvě /skupiny/

Hradní budova je dnes celá zrekonstruována. Je v ní muzeum hradu, středověká hodovna, královský sál, obřadní síň a muzeum hasičské techniky. Zámecká novější budova dnes nabízí prohlídku středověké kovárny, vězení i muzeum vězeňství na Vildštejně. Ve sklepení se nachází archeologická expozice o dějinách hradu s ostatky zaživa zazděné Bílé paní.

Hasičské muzeum:

  • hasičská technika od 18. století
  • výsuvný loukoťový žebřík používaný při požáru Národního divadla
  • prapor skalenských hasičů
  • prapor newyorských hasičů, zástava padlých (vlajka USA pietně poskládaná do trojúhelníku, kterou vlastnil jeden z hasičů, zahynuvší při teroristickém útoku 11. září 2001 v New Yorku), věnováno skalenským hasičům, jako projev úcty k jejich práci
  • zajímavé příběhy hasičských sborů a obyčejných lidí